turkeymotorsport

Türkiye’nin Yarış Simülasyonu ve Portalı LFS ile ilgili her şeyi bulabileceğiniz ayar, skin, mod vs barındıran bir yapıdır.

2010 yılında Ömer Elitaş tarafından kurulmuş ve halâ da canlılığını korumaktadır. TMS sadece bir website olması dışında ayrıca bir yarış takımıdır, Live for Speed Forum‘daki resmi ve uluslararası yarışlara katılan ve dereceler elde eden bir takımdır. Ömer Elitaş’ın askerde olması sebebi ile 2013-2014 sezonunda herhangi bir aktif girişimi olmamıştır ama 2014-2015 sezonu için hem ulusarası platformda ülkemizi temsil etmek hem de kendi sitemizde etkinlikler düzenlemeyi planlamaktayız.

Kısacası Turkey Motor Sport (TMS) geri dönüyor diyebiliriz :)

lfs fotograf cekimi

Merhaba sevgili LFS Severler, 

Batuhan Uzuner’in yıllara dayanan tecrübesiyle hazırlamış olduğu “LFS’de Fotoğraf” adlı konusunun, sizlerin daha kaliteli, etkili ve ahenkli fotoğraflar çekebilmenize yarar sağlayabileceğini düşünüyoruz.

Konuya buradan ulaşabilirsiniz.
İyi çekimler. :)

Konu Linki : http://lfsturkeymotorsport.com/forum/index.php?topic=559.0

lfs ayar yapımı

I – Giriş

Aracın doğru şekilde ayarlanabilmesi için aracın yolda belirli hızda giderken ya da virajlarda nasıl davrandığının iyi anlaşılması gereklidir.

Birçok kaynakta da belirtildiği üzere bu bir “ağırlık nereye gitti” oyunudur. Araç düz yolda ilerlerken yolun açısına göre aracın ağırlık merkezi statik durumdakine çok benzerdir. Fakat frene basılmasıyla birlikte ağırlık merkezi öne doğru kayacaktır, bu kaymanın ne kadar ve ne hızda olacağı süspansiyon ayarlarına bağlıdır.

Örneğin, ağırlığın ön tarafa hızla transfer edilmesini isterseniz ön Sıkışma sönümü (Bump damping) ayarını azaltırsınız ya da arka Açılma sönümü (Rebound damping) değerini azaltırsınız. [...]